Czarny Bór będzie miał nartorolkostradę (WIZUALIZACJE)

227

Długo wyczekiwana nartorolkostrada już niedługo powstanie w Czarnym Borze. 16 listopada  w biurze poselskim wiceministra obrony narodowej i posła Michała Dworczyka odbyło się oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania „Modernizacja tras narciarskich i nartorolkowych na stadionie sportowym w Czarnym Borze”.

Całkowita wartość inwestycji to to 2 953 665,53 zł, z czego 1 116 800 zł to dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017. Uzyskane dofinansowanie jest efektem wspólnej pracy i starań ministra Michała Dworczyka, gminy Czarny Bór i klubu UKN Melafir Czarny Bór.

W ramach inwestycji ma powstać  obiekt całoroczny. Trasy będą mieć długość ponad 3 km, powstać ma także system naśnieżania tras narciarskich. Nartorolkostrada powstanie na stadionie sportowym w Czarnym Borze oraz w rejonie góry parkowej. Zadanie oprócz budowy tras zakłada również budowę tunelu, dwóch zbiorników wodnych (wokół których będą wytyczone trasy do rund karnych) oraz zagospodarowanie terenu w rejonie góry parkowej i stadionu, m.in. budowę infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej wraz z wytyczeniem ścieżek pieszo-rowerowych oraz wykonanie małej architektury.

Wykonawcą  inwestycji jest  firma Budosprzęt-Wałbrzych Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.