Burmistrz wnioskuje o działania w sprawie krajowej 35

303

Ostatnie tygodnie przyniosły serię nieszczęśliwych zdarzeń na przebiegającej obrzeżami Świebodzic drodze krajowej nr 35, w wyniku których życie straciło dwóch kierujących pojazdami. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących tym odcinkiem, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wystąpił z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – zarządcy drogi, o podjęcie niezbędnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na trasie.

Odcinek, na którym 27 października oraz 13 listopada doszło do dramatycznych zdarzeń, to intensywnie użytkowany fragment obsługujący ruch ze Świebodzic w kierunku Wałbrzycha i Świdnicy, i dalej – w kierunku Republiki Czeskiej oraz Wrocławia, z którego w równej mierze korzystają samochody osobowe i ciężarowe.

Dramatyczne zdarzenia muszą wywołać refleksję zarządcy i pociągnąć za nią konkretne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Droga nr 35 komunikuje nasze miasto z najbliższymi sąsiadami, jest uczęszczana codziennie przez setki kierujących, w tym mieszkańców i dlatego priorytetem są działania zmierzające do zredukowania niebezpieczeństwa.

We wniosku wystosowanym przez burmistrza do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poruszona została także kwestia wprowadzenia usprawnień w ruchu na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Łącznej, położonym w ciągu drogi krajowej nr 34, przebiegającej przez nasze miasto. To także miejsce, w którym od dawna dochodzi do stłuczek i kolizji, a w godzinach szczytu stanowi tzw. „wąskie gardło” komunikacyjne.

Chcąc uniknąć potencjalnych zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników ruchu, władze samorządowe będą intensywnie monitorować reakcję GDDKiA na złożony wniosek.