Boisko w Komorowie z nową nawierzchnią

333

Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku nowa nawierzchnia boiska sportowego w Komorowie. Inwestycja realizowana jest w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Jej całkowity koszt szacowany jest na ponad 127 tys zł.

– Celem projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Komorów, ich integracja, a także podniesienie atrakcyjności turystycznej miejscowości. Dodatkowym atutem jest umożliwienie kontynuacji dziedzictwa kulturowego poprzez poprawę warunków treningowych i meczowych zawodników klubu LKS „Błękitni” Komorów, który funkcjonuje od roku 1950. Wykonanie części prac objętych projektem, polegających na montażu bramek sportowych wykonanych zostanie bezpośrednio przez mieszkańców, co przyczyni się do ich integracji – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Prace na obiekcie sportowym będą realizowane do końca października i związane będą z przebudową boiska wraz z wymianą elementów wyposażenia. Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 127 tys. zł z czego 30 tys. zł to kwota przyznanej dotacji, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wykonawcą prac związanych z przebudową boiska sportowego w Komorowie jest Dabro-Bau Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski.