Będzie nowoczesna kręgielnia

298

614 tys. zł otrzyma gmina Świebodzice z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację i przebudowę kręgielni.

W czerwcu złożyliśmy wniosek w ramach pilotażowego konkursu, pn. „Mały Klub Sportowy” do Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę wraz z rozbudową istniejącej kręgielni w Świebodzicach. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną i otrzyma wsparcie w wysokości 614 tys. zł netto. Koszt całkowity projektu to 1 mln 550 tys. zł brutto – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.
Wydział Infrastruktury Technicznej UM jest na etapie przygotowanie dokumentacji przetargowej – szacuje się, że przetarg będzie ogłoszony na przełomie grudnia i stycznia.

Gmina przygotowuje również dokumenty do podpisania umowy o dofinansowanie, co planowane jest w pierwszej połowie listopada.

Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); wreszcie z trwającą właśnie modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji (budowa nowych saun, jacuzzi, itd.).

Staramy się systematycznie poprawiać istniejącą infrastrukturę sportową lub uzupełniać ją o zupełnie nowe obiekty – jak chociażby skatepark czy plac do street workoutu, bo takie są oczekiwania mieszkańców – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice.