AKS Precision Ball Polska wybudowało nową halę

904

Japońska firma AKS Precision Ball Polska ulokowana na żarowskiej podstrefie ekonomicznej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, produkująca kulki do łożysk tocznych, wybudowała nową halę produkcyjną. W związku ze zwiększeniem produkcji, docelowo zakład zatrudniać będzie 193 osoby. W drugiej hali produkcyjnej, w której zamontowane zostały nowe maszyny sprowadzone z Japonii, produkowane będą nowe rozmiary kulek do łożysk tocznych.

AKS Precision Ball Polska jest spółką z japońskim kapitałem. W Żarowie rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku, a w 2004 roku uruchomiła produkcję w fabryce. Firma jest ściśle związana z przemysłem motoryzacyjnym. Nową halę AKS Precision Ball Polska uroczyście otworzyła kilka dni temu. – W nowej hali będziemy produkować nowe rozmiary kulek. Produkcja w nowej hali została już uruchomiona w kwietniu i obecnie produkujemy pięć nowych rozmiarów. W związku ze zwiększeniem produkcji zwiększy się także stan osobowy i docelowo zatrudniać będziemy 193 osoby – wyjaśnia Aneta Leszczyńska, zastępca dyrektora ds. zasobów ludzkich w AKS Precision Ball Polska.

Ceremonia otwarcia nowej hali w AKS Precision Ball Polska rozpoczęła się od mowy powitalnej wygłoszonej przez szefa żarowskiego zakładu Yuichi Naka. Zaproszeni goście, w tym także Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi i Pierwszy Sekretarz Hidenori Yuguchi mogli także z bliska zobaczyć, jak, na nowych maszynach, wygląda produkcja elementów do łożysk. – To kolejna dobra wiadomość dla naszych mieszkańców, którzy poszukują pracy. Rozbudowa zakładów na żarowskiej podstrefie ekonomicznej pokazuje także, że kondycja naszej strefy jest bardzo dobra. Cieszę się, że bo to następne inwestycje rozwojowe w naszej gminie – mówi burmistrz Leszek Michalak.