Włamywacz w rękach policji

872

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzany o liczne kradzieże i włamania. Sprawca włamywał się do garaży, pomieszczeń gospodarczych, domku jednorodzinnego, hal produkcyjnych, piwnic i innych pomieszczeń na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz świdnickiego. Wstępnie straty oszacowano na ponad 20 tys. złotych. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci pionu kryminalnego z Dzierżoniowa, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania i kradzieże. Podejrzany, to mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w wieku 23 lat. Funkcjonariusze udowodnili mu już co najmniej kilkanaście tego typu przestępstw.
Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do garaży. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był identyczny. Ponadto w tym samym okresie doszło do licznych włamań do piwnic, hal produkcyjnych, komórek i innych pomieszczeń gospodarczych, gdzie sprawca kradł głównie elektronarzędzia.