Wjechał w drzewo, był nietrzeźwy (FOTO)

265

Wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości i na drodze łączącej Kamienną Górą z Jaczkowem uderzył kierowanym przez siebie samochodem marki Mazda w drzewo, a następnie, aby uniknąć odpowiedzialności uciekł z miejsca zdarzenia. Przy wparciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy na miejsce przyjechali terenowym radiowozem mężczyzna został zatrzymany i stanie teraz przed sądem.
Do zdarzenia doszło 18 listopada około godziny 12:30. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację od dyżurnego jednostki o zdarzeniu drogowym na terenie powiatu wałbrzyskiego, na drodze wjazdowej do Jaczkowa od strony Kamiennej Góry.
Według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący przeciął oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu, pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Siła uderzenia wyrzuciła samochód poza drogę. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaczął uciekać polami w kierunku Kamiennej Góry.
Wałbrzyscy policjanci poprosili kamiennogórskich funkcjonariuszy o pomoc, którzy w tej sytuacji samochodem terenowym udali się w pościg za sprawcą zdarzenia. Mężczyzna szybko został zatrzymany. Badanie urządzeniem wykazało u 40-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 2,65 promila alkoholu we krwi. Utracił on uprawnienia kategorii „B”, a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 40-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie dodatkowo z Kodeksu wykroczeń za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.