Ukradł rower z zakupami

347

Skradziono rower sprzed sklepu – tak brzmiało zgłoszenie, które dotarło do Komisariatu Policji w Żarowie. W tej sprawie został zatrzymany 68-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty.
Żarowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru sprzed jednego ze sklepów na terenie miasta

23 października, 55 – letnia mieszkanka Żarowa na swoim rowerze przyjechała  do sklepu, sama weszła do środka, a rower wraz z wcześniej zrobionymi zakupami pozostawiła  przed  wejściem do budynku bez żadnego zabezpieczenia. Po chwili, gdy wyszła z budynku to stwierdziła brak swojego jednośladu. O całym zajściu powiadomiła dyżurnego policji, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol. Poszkodowana wartość skradzionego mienia wyceniła na kwotę 800 zł.

Przybyli na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Już po kilku minutach od zdarzenia funkcjonariusze, kilka ulic dalej zatrzymali podejrzanego o ten czyn  68-letniego mieszkańca Świdnicy, który jechał na skradzionym rowerze.
Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy – badanie wykazało blisko 2,5 promila w organizmie.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci odzyskali skradziony rower z zakupami, który powrócił już do prawowitej właścicielki.

68-latek- za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym, a w sprawie kradzieży jednośladu  usłyszał zarzuty, przyznał się do winy, skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze zgodnie z art 335 kpk.