Uderzył w ogrodzenie i uciekł

439

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę po spowodowaniu kolizji. Policjanci zbierają ślady w celu ustalenia przebiegu zdarzenia.
26 września przed godziną 6 rano dyżurny otrzymał informację, że w ogrodzenie jednej z kamienieckich posesji uderzył samochód a kierujący uciekł z miejsca kolizji. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Po numerach rejestracyjnych dotarli do mieszkańca Kamieńca, który oświadczył, że Renault zostało sprzedane już pół roku wcześniej i okazał umowę sprzedaży. Nowym właścicielem samochodu był 23 letni mieszkaniec Kamieńca Ząbkowickiego. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci zatrzymali 23 latka. Był pijany – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, ze rozbity samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego oraz nie był ubezpieczony a on sam nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Policjanci wykonali wszystkie czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora 23 latek został zwolniony i będzie wezwany na przesłuchanie.

Jeżeli policjanci udowodnią, ze to on sam siedział za kierownicą będzie postawiony mu zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz popełnienia wykroczenia kierowania bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu a także zgłoszą brak opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia za co grozi wysoka kara finansowa.