Uciekał przed policjantami

554

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym marki Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.
W dniu 30 września br. policjanci Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolowali rejon miasta. Za kierownicą samochodu osobowego marki Audi zauważyli  mężczyznę wobec którego mieli podejrzenia, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji zaczął uciekać przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Po zatrzymaniu, 22-letni kierujący wielokrotnie znieważył  funkcjonariuszy, którzy wykonywali swoje czynności. Jak się okazało po sprawdzeniu podejrzenia policjantów potwierdziły się, 22-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.