Uciekał przed policją

274
bty

Sceny jak z amerykańskiego filmu rozegrały się 16 listopada na terenie powiatu wałbrzyskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach prowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-letni mężczyzna jadąc samochodem marki Renault zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w Czarny Borze zaczął uciekać. W wyniku policyjnej blokady drogi został zatrzymany w Boguszowie-Gorcach i stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 16 listopada około godziny 4:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący od strony Borówna w kierunku Czarnego Boru samochód marki Renault.  Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Mieli przeczucie, że mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze poinformowali przełożonego o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Sprawca, dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i ustawieniu blokady policyjnej, został zatrzymany przy ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. 27-letni mieszkaniec Stanowic nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy z aktualnie obowiązującym zakazem sądowym kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz samochodem niedopuszczonym do ruchu. W wyniku interwencji policjanci pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.
Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dalszy zakaz kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia dodatkowo wysoka grzywna.

bty