Trzy puszki piwa, trzy zarzuty i areszt na trzy miesiące

397

Policjanci świdnickiej komendy doprowadzili do sądu 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.
Do przestępstwa doszło w piątek 13 października, w godzinach wieczornych. Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak ustalono, 37-letni mężczyzna, po przyjściu do sklepu zabrał z półki trzy puszki piwa i nie płacąc, chciał go opuścić. Gdy ochroniarz zwrócił mężczyźnie uwagę, ten w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego alkoholu bezpośrednio po dokonaniu kradzieży posługując się nożem do tapet, użył przemocy wobec niego  i jeszcze innego pracownika sklepu. 37-letni mieszkaniec Świebodzic został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności znieważył dodatkowo interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna został doprowadzony do świdnickiej prokuratury, gdzie usłyszał m.in. zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, gróźb oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Teraz, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.