Strażacy wciąż walczą ze skutkami wichury (FOTO)

115

Powalone drzewa, brak prądu, uszkodzone dachy – strażacy z całego regionu wciąż walczą ze skutkami silnych wiatrów, jakie od rana nawiedzają Polskę.

Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w Strzegomiu, gdzie drzewo przygniotło siedzącą w samochodzie kobietę. Po uwolnieniu została ona przewieziona do szpitala w Świdnicy. W Piotrowicach i Żelazowie wiatr zerwał dachy. Po godz. 16.00 zerwało dach budynku PKP w Rogoźnicy. Woda zalała pomieszczenia mieszkalne. W całym powiecie usuwane są złamane drzewa i konary drzew.

Od rana w Świdnicy obowiązuje zakaz wstępu do parków i na cmentarz komunalny przy ul. Łukasińskiego. W Wałbrzychu zamknięto do odwołania cmentarze komunalne przy ul. Moniuszki, Żeromskiego i Cmentarnej. – Wiatr połamał gałęzie oraz spowodował przewrócenie się drzew, co stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla osób przebywających na cmentarzach. O ponownym otwarciu cmentarzy komunalnych poinformujemy w kolejnym komunikacie – informuje Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

foto: Czytelnicy, OSP Rogoźnica, OSP Jaroszów