Policjanci odnaleźli zaginioną 88-letnią mieszkankę Boguszowa Gorc

599

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88-letniej mieszkanki Boguszowa Gorc. Kobieta, cierpiąca na zaniki pamięci, wyszła z domu prawdopodobnie do pobliskiego sklepu. Gdy nie wróciła, zaniepokojona rodzina powiadomiła o jej zaginięciu policję. Funkcjonariusze z Boguszowa Gorc przy wsparciu kolegów z Wałbrzycha oraz ratowników z Wałbrzysko-Kłodzkiej grupy GOPR rozpoczęli intensywne poszukiwania. W niespełna godzinę odnaleźli zaginioną kobietę.
Wczoraj około godz. 16:00 dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach przyjął zgłoszenie o zaginięciu 88–letniej kobiety. Z relacji syna wynikało, że starsza pani wyszła z domu około godz. 13.00, prawdopodobnie do pobliskiego sklepu i do momentu zgłoszenia, nie powróciła do miejsca zamieszkania.
Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia 88-latki do działań poszukiwawczych skierowano zarówno funkcjonariuszy będących w służbie, jaki i tych zmobilizowanych w trybie alarmowym. Dodatkowo na miejsce przyjechali policjanci będący w dyspozycji Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do poszukiwań włączyła się również Wałbrzysko-Kłodzka grupa GOPR z psem tropiącym.
O prowadzonych działaniach poszukiwawczych powiadomiono szpitale, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejską, korporacje taksówkarskie, MPK oraz lokalnych przewoźników. Funkcjonariusze z Boguszowa Gorc w trakcie przeszukania kompleksów leśnych, na kamienistej skarpie zauważyli kobietę, której rysopis odpowiadał zaginionej. Zmęczona 88-latka kurczowo trzymała się zarośli. Policjanci wspięli się na skarpę i pomogli wycieńczonej kobiecie zejść na dół. Na miejsce wezwano zespół Państwowego Ratownictw Medycznego, który po przebadaniu starszej pani stwierdził, że nie wymaga ona hospitalizacji. 88-latka została oddana pod opiekę synowi.