Pechowy weekend

907

Pożar, poważny wypadek i pieszy bez odblasków – na brak pracy nie mogli w weekend narzekać ani policjanci ani strażacy. W sobotę paliło się mieszkanie w Żółkiewce (gm. Strzegom), a w niedzielę w okolicach Strzelc (gm. Marcinowice) doszło do wypadku, w wyniku którego dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

W sobotę 28 lutego o godzinie 19.30 na drodze Świdnica – Strzegom w miejscowości Grochotów, kierujący samochodem Peugeot, jadąc w kierunku Świebodzic, w ostatniej chwili zauważył idącego drogą mężczyznę. – Kierowca samochodu został zmuszony do wykonania nagłego manewru, co spowodowało, iż samochód wpadł do rowu – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy świdnickiej policji. – Na szczęście kierowcy ani pieszemu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, jak się okazało pieszy 51-letni mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Za swoją lekkomyślność został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych – dodaje.

W sobotę 28 lutego o godz. 22.50 Straż Pożarna dostała wezwanie dotyczące pożaru w Żółkiewce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali niewielkie zadymienie w budynku mieszkalnym. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu. Ogień szybko ugaszono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia. Dokonano pomiaru stężeń niebezpiecznych gazów, ale nie stwierdzono ich obecności. Spaleniu uległa wersalka i koc. Działania strażaków trwały około godziny.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę marca o godz. 15.39 w pobliżu miejscowości Strzelce (gm. Marcinowice) na drodze krajowej nr 35. – Jadący w kierunku Wrocławia samochód osobowy marki Fiat Stilo z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w betonowy przepust i dachował – informuje Katarzyna Czepil. – Kierujący pojazdem 27-latek z Łodzi został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala we Wrocławiu. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Ma liczne złamania kości czaszki i miednicy oraz poważne obrażenia wewnętrzne. Natomiast 21-letnia pasażerka trafiła do szpitala Latawiec w Świdnicy. Kobieta ma stłuczenie mózgu i nerki, złamaną miednicę oraz krwiaka przymózgowego – relacjonuje Katarzyna Czepil. W szpitalu kierowcy pobrano krew do badań. Był trzeźwy. Na miejscu oprócz policji pojawiła się Straż Pożarna, która zabezpieczała teren zdarzenia. Obecny był również technik kryminalistyki. Policja na czas działań wyznaczyła objazdy przez okoliczne miejscowości. – Policja poszukuje świadka tego zdarzenia, który prawdopodobnie nagrał je swoją kamerką drogową. Osoba ta proszona jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji pod numerami telefonów: 74 85 82 261 lub 74 85 82 275 – apeluje Katarzyna Czepil.

FOTO: OSP Stanowice i KPP Świdnica

[pp_gallery gallery_id=”48438″ width=”200″ height=”200″]