On był poszukiwany listem gończym. Ona posiadała i handlowała narkotykami

131

Narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań w Boguszowie-Gorcach policjanci z komisariatu w tej miejscowości. Funkcjonariusze realizując informację własną zatrzymali do tej sprawy 34-latkę. Wraz z nią w ręce policji wpadł także jej partner, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.
W wyniku doskonałej pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc kobieta została zatrzymana pod koniec zeszłego tygodnia. 34-latka w miejscu zamieszkania przechowywała środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było przygotować ponad 430 porcji handlowych tego narkotyku oraz mniejszą ilośc środków odurzających w postaci marihuany. W trakcie czynności z zatrzymaną policjanci ustalili, że podejrzana sprzedawał środki psychotropowe innym osobom.
Obok kobiety, zatrzymany został także jej konkubent. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu.
Prokurator w stosunku do mieszkanki Boguszowa-Gorc zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Kobieta przyznała się do popełnionych czynów i stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków oraz handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.