Odpowiedzą za rozbój

257

Policjanci kryminalni z ząbkowickiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o usiłowanie rozboju na mieszkance gminy Stoszowice. Szereg podjętych działań przez policjantów zaowocował zatrzymaniem podejrzanych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego zostaną doprowadzeni do prokuratora, a następnie staną przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę więzienia nawet do 12 lat.
W październikową noc – było to około 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na kobietę w jej domu. Funkcjonariusze pojechali do tej kobiety. Na miejscu ustalili, że wówczas jeszcze nieznani zamaskowani sprawcy rozboju zapukali do drzwi, a gdy kobieta im otworzyła, jeden złapał za szyję i twarz, i przewrócił ją na podłogę. Drugi z mężczyzn miał w tym czasie okraść kobietę. Mężczyźni byli przekonani, ze mieszkająca samotnie starsza pani jest sama w domu, a okazało się, że była u niej córka. To właśnie córka otworzyła drzwi mężczyznom. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć z pokoju wyszła właścicielka domu. Mężczyźni nie spodziewali się innych osób i uciekli. Trudno było kobietom zapamiętać wygląd sprawców, gdyż obydwaj byli w czapkach i kapturach.

Policjanci podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstwa. Trafność podejmowanych działań przez policjantów doprowadziła do ich ustalenia. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu ząbkowickiego: 19-to i 25 latek. Obydwaj doskonale znani policjantom.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Czyn jakiego się dopuścili zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich.