Odpowiedzą za nielegalne posiadanie środków odurzających

147

W ciągu minionego weekendu zatrzymano cztery osoby, podejrzewane o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy wymienionych ujawniono marihuanę.
Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów działań policji. Okres od 10 do 12 listopada na terenie powiatu świdnickiego okazał się dla funkcjonariuszy pod tym względem wyjątkowo intensywny. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy wymienionych ujawniono marihuanę. Zatrzymań, które miały miejsce na terenie powiatu,  dokonali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Komisariatu Policji w Świebodzicach i Żarowie. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 21 do 40 lat to mieszkańcy powiatu świdnickiego.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.