Kradli prąd – zostali zatrzymani przez policjantów

313

Dzielnicowi zatrzymali dwóch mieszkańców Ziębic, którzy podpięli się do instalacji elektrycznej, pomijając układ pomiarowy. Za taki czyn odpowiedzą przed sądem, gdyż jest to zwykła kradzież. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Dzielnicowi z Ziębic otrzymali informację, że mieszkańcy tej miejscowości mogą nielegalnie podłączać się do instalacji i korzystać z prądu, nie płacąc za niego. Informacje potwierdziły się. W obydwu przypadkach instalacja była przerabiana w taki sposób, aby pominąć układ pomiarowy. Policjanci w pierwszym przypadku zatrzymali 76-latka, który już 4 miesiące wcześniej miał zdemontowany licznik z uwagi na niepłacenie rachunków. Mężczyzna podłączył przewód w miejscu, gdzie wcześniej był licznik. Mężczyzna był znany policji z wcześniejszych interwencji. W drugim przypadku dzielnicowi zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który przewody z mieszkania podłączył do kontaktu na korytarzu, narażając na straty finansowe wspólnotę mieszkaniową. Dodatkowo pracownicy energetyki sprawdzą, czy zrobione podłączenie nie zagrażało bezpieczeństwu innych mieszkańców, gdyż mogło dojść do spięcia i pożaru.

Mężczyźni po wykonaniu czynności zostali zwolnieni, a po wyliczeniu, ile prądu skradli, sprawa trafi do sądu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.