Kolejne automaty w rękach policji

264

Świdniccy policjanci w wyniku podjętej interwencji zlikwidowali kolejny nielegalny punkt gier hazardowych. Mieścił się on w jednym z lokali na terenie Jaworzyny Śląskiej.

Realizując czynności w związku z podjętą interwencją policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  ustalili, że w jednym z lokali na terenie miasta Jaworzyny Śląskiej  organizowane są gry na automatach hazardowych wbrew przepisom ustawy.

W toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli  cztery nielegalne automaty do gier o wartości 8 tysięcy złotych. Maszyny przekazane zostaną funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu – Delegatura w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą  dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonego eksperymentu procesowego.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.