19-latek odpowie za oszustwa i za kradzież

89

19-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc nie wywiązał się z umowy i nie zapłacił poprzedniemu właścicielowi za zakupiony samochód. Jakby tego było mało, mężczyzna wynajął pokój w jednym z wałbrzyskich hoteli i nie uiścił opłaty za pobyt w nim oraz ukradł z niego telewizor i kołdrę. Złodziej i oszust w jednym został w miniony weekend zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji II w Wałbrzychu.
Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu na początku grudnia otrzymali informację, że 19-latek oszukał 27-letniego wałbrzyszanina i nie zapłacił mu za zakupiony samochód o wartości 2600 złotych.
W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych oraz realizując informacje własne policjanci 8 grudnia rano zatrzymali oszusta. Okazało się, że przywłaszczony pojazd zaparkowany został przez mężczyznę na jednym z parkingów w dzielnicy Biały Kamień. Podczas przeszukania  samochodu mundurowi ujawnili w nim telewizor oraz kołdrę.
W toku podjętych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie kolejne przestępstwa. Tym razem oszustwo nieuiszczenia opłaty za trzydniowy pobyt w jednym z wałbrzyskich hoteli oraz kradzież z pokoju hotelowego wyżej wymienionych przedmiotów o łącznej wartości ponad 1400 złotych.
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożyli stosowne wyjaśnienia. Za kradzież oraz oszustwa grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 8.