Sympatyczna wizyta czeskich przyjaciół

225

Siedmioosobowa grupa uczniów klasy siódmej z naszego partnerskiego miasta Jilemnice w Czechach przez cztery dni gościła w Świebodzicach. Młodzież zobaczyła miasto i okolice, spotkała się z władzami samorządowymi; grupa wzięła także udział w dorocznym Święcie Ziemniaka.

Dzieciaki pod opieką Zdenka Vejcla przyjechały w czwartek, 21 września. Grupa czeskich gości szybko zintegrowała się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2, była więc wspólna dyskoteka, zwiedzanie miasta, a także warsztaty break-dance w Miejskim Domu Kultury a wreszcie wspólne, polsko-czeskie Święto Ziemniaka.

W piątek, 22 września, goście odwiedzili ratusz, gdzie spotkali się z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Kwadransem. W spotkaniu wzięli także udział: radny Marek Jakubina i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel oraz nauczyciele: Aneta Bogucka i Bogusław Gil.
– Bardzo się cieszę z tej wizyty, proszę przekazać nasze serdeczne pozdrowienia pani burmistrz Janie Cechovej. Mam nadzieję, że kontakty, chociażby takie właśnie międzyszkolne, będą się zacieśniać – podkreślał na spotkaniu burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Młodzi Czesi zostali obdarowani prezentami, przygotowanymi przez Wydział Promocji, między innymi unikatowymi koszulkami z napisem Jilemnice i Świebodzice.