SP Żarów laureatem Turnieju Wiedzy (FOTO)

251

„Szanujmy się w sieci”, „Jeden mały krok”, „Komisja ds. baśni w baśniach, „Bezpieczny Internet” i „Piosenka o straconym czasie” to tytuły scenek profilaktycznych, które w ramach XVII finału Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie zaprezentowali uczniowie żarowskich szkół.

Wcześniej jednak zmagali się w testach wiedzy teoretycznej z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń życia codziennego.

We wtorek, 6 czerwca za całoroczne przygotowywanie się do turnieju, zaangażowanie i promowanie postaw prozdrowotnych otrzymali nagrody. – Nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji możemy się znaleźć. A taka wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zdobywacie podczas trwania Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwa jest bezcenna. Oby nigdy nikt z Was nie musiał jej wykorzystać. Gratuluję Wam pomysłowości, kreatywności i dziękuję za tak wielkie zaangażowanie. Podziękowania kieruję również w stronę wszystkich opiekunów, nauczycieli i koordynatorów za wysiłek, który włożyli w przygotowanie i organizację turnieju – tymi słowami turniej otworzył burmistrz Leszek Michalak.

Wyniki Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu
III miejsce: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie
Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach i Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach

Uczestnicy scenek profilaktycznych otrzymali nagrody indywidualne oraz puchary dla szkół. Ponadto, do wylosowanych osób trafiły także nagrody niespodzianki. Rower trafił do Wojciecha Mróz, tablet do Wiktorii Szywała i Anny Bogatko, gry planszowe do Justyny Szczygieł i Konstantego Roubo, a puchary „Szczęśliwy uczestnik” do Martyny Nocek oraz Marii Trzpiot-Kołodziej.

UM Żarów