Ogródek jak marzenie (FOTO)

472

Drewniana altana dla ochrony przed słońcem i mnóstwo kwiatów, by móc obserwować zachodzące w ciągu roku zmiany w przyrodzie – 4 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się uroczystość otwarcia szkolnego ogródka dydaktycznego „Zielony zakątek”. 

Po krótkim programie artystycznym w wykonaniu uczniów szkoły, wszyscy zgromadzeni przeszli do nowo powstałego ogrodu. Tam uroczystego przecięcia wstęgi  dokonali: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, dyrektor szkoły Beata Golczewska, wieloletni dyrektor szkoły Kazimierz Miś.

Ogródek dydaktyczny  będzie zarówno miejscem odpoczynku, jak i miejscem zbierania doświadczeń. „Zielony zakątek” w naturalny sposób wkomponował się w niezagospodarowaną przestrzeń placu przy szkole.  W skrzyniach do wysiewów uczniowie już dziś posadzili cebule kwiatów, które wyrosną wczesną wiosną. Drewniana altana porośnięta winoroślą będzie doskonałym miejscem do schronienia się przed słońcem oraz przestrzenią do plenerowych zajęć w małych grupach. Miedzy rabatami zasadzone zostały drzewa i krzewy owocowe a na rabatach rosną krzewy ozdobne, trawy, byliny i kwiaty, które stanowią doskonały materiał do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie o każdej porze roku.