Drugie miejsce żarowskich uczniów w konkursie „Wolontariusz Roku” (FOTO/WIDEO)

1023

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie w ogólnopolskim konkursie „Wolontariusz Roku”, który zorganizowany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Drugoklasiści z Żarowa wywalczyli drugie miejsce w konkursie i odebrali zasłużone nagrody podczas uroczystej gali w Warszawie. Nagrody dzieciom wręczyła Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. – Warunkiem przystąpienia do konkursu było nakręcenie filmiku o działaniach na rzecz innych ludzi. Tak się składa, że uczniowie kl.2d odwiedzają osoby starsze, które należą do fundacji Babcia i Dziadek w „Żarmedzie”, więc postanowiliśmy przystąpić do konkursu. Filmik nasz spodobał się Komisji Konkursowej. Został nagrodzony drugim miejscem. Byliśmy bardzo zaszczyceni. Nagrodę-statuetkę wręczyła nam Minister Edukacji Narodowej i Sportu Anna Zalewska. Gratulacje składał nam również Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Dzięki Panu burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, który zasponsorował nam transport do Warszawy, mogliśmy tak liczną grupą zwiedzić stolicę i wziąć udział w tej pięknej uroczystości – mówi Joanna Karpińska, wychowawczyni klasy 2d z SP Żarów.

Celem konkursu zorganizowanego przez MEN było promowanie idei pomagania innym i pokazanie, jak niezwykle ważne jest to działanie w środowisku szkolnym i lokalnym. Do konkursu napłynęło blisko 400 zgłoszeń ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.