15 lat minęło… (FOTO)

649

Uroczysta akademia, piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla każdego oraz występy najmłodszych – w przyjacielskiej atmosferze świętowano dziś 15-lecie istnienia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Jubileusz rozpoczął się akademią, w której wzięli udział dyrekcja szkoły, władze gminy oraz przedstawiciele pozostałych placówek oświatowych i jednostek gminnych.

Szkoła Podstawowa w Żarowie im. Jana Brzechwy powstała w 2000 roku. – Szkoła powstała na bazie dwóch szkół, które wówczas w Żarowie istniały – Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego. Wchodziła wówczas w życie reforma oświaty, która nakładała konieczność stworzenia szkół podstawowych 6-klasowych i gimnazjów. Trwały cały czas rozmowy z gronami pedagogicznymi, dyrektorami. Zastanawiano się, którą szkołę przeznaczyć na podstawówkę, którą na gimnazjum. Jakoś nie mogliśmy się dogadać, każdy miał swoją wizję, w związku z tym Rada Miejska w Żarowie podjęła najpierw uchwałę o likwidacji dwóch szkół, a następnie o powołaniu tejże szkoły podstawowej. Wtedy, w 2000 roku, mieliśmy do dyspozycji tylko ten jeden budynek, przy ulicy Armii Krajowej. W pozostałych dwóch budynkach, które wcześniej zajmowała szkoła nr 1, powstało gimnazjum – wspominała dyrektor szkoły Urszula Rurarz, dyrektor szkoły od 2010 roku.

Po akademii na terenie szkoły odbył się piknik rodzinny. Malowanie twarzy, występy najmłodszych, tworzenie biżuterii, gry i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Więcej o obchodach w najbliższym wydaniu „Region Fakty”.