Męskie manekiny abstrakcyjne-jakie są ich rodzaje i specyfika?

304

W branży artykułów do aranżacji oraz ekspozycji odzieży, galanterii i dodatków można znaleźć coraz więcej zaskakujących i odważnych rozwiązań w zakresie projektów oraz form. Z uwagi na to, że duża część przedmiotów, które są wykorzystywane do aranżacji przestrzeni sklepowej to manekiny, najwięcej zmian oraz nowatorskich rozwiązań znajdziemy właśnie w rozmaitych modelach manekinach. 

Manekiny męskie

Manekiny męskie są prawie tak często wykorzystywane, jak modele damskie. Natomiast zakres oraz metody ich wykorzystywania zależne są w bardzo dużym stopniu od specyfiki konkretnego sklepu. W odniesieniu do butiku albo sklepu sieciowego z odzieżą dla kobiet oraz mężczyzn manekiny męskie bardzo często stanowią swojego rodzaju podkreślenie oraz uzupełnienie damskich stylizacji. W sklepie sportowym albo w butiku z garniturami  albo typową, męską konfekcją, manekiny męskie mają często najważniejszą, a w najgorszym przypadku bardzo ważną część aranżacji . Pomimo to, że najchętniej oraz najczęściej stosowane są manekiny realistyczne, nie mniej jednak coraz większą popularnością cieszą się modele abstrakcyjne. Ich cechą charakterystyczną jest zazwyczaj określona metoda stylizacji głowy oraz twarzy.

Manekiny bez twarzy – przerażające czy tylko praktyczne?

Ten typ manekinów cechuje zazwyczaj bardzo specyficzna estetyka, bo modele te  mają całkowicie gładką, zazwyczaj owalną, czasem zaś nieco wydłużoną w rejonach podbródka twarz, która jest pozbawiona zaznaczonych tradycyjnych części twarzy. Zrobione z matowego albo błyszczącego tworzywa manekiny o zupełnie gładkich głowach charakteryzuje wyjątkowy rodzaj minimalizmu. Można go bardzo ciekawie wykorzystać do zaprojektowania przestrzeni sklepowej. Z uwagi na określony typ estetyki tego rodzaju manekiny rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku aranżacji sklepu z konfekcją dla nastolatków oraz młodych mężczyzn. Bardzo ciekawym pomysłem, który pozwala na interesujące zaplanowanie wnętrza sklepu z odzieżą sportową dla mężczyzn jest zastosowanie manekinów abstrakcyjnych, które są wykonane z tworzywa w konkretnym kolorze.

Manekiny z zaakcentowanym fragmentem twarzy

Ciekawą alternatywą dla całkowicie gładkich manekinów są bardzo estetyczne modele męskie z zaakcentowanym, określonym fragmentem rysów twarzy albo fryzury. Manekiny tego typu są swoistego rodzaju nowością na rynku, ale są coraz częściej stosowane głównie w aranżacji butików z elegancką, markową, odzieżą męską. Można kupić też na przykład manekiny sklepowe z ostrymi liniami ust lub nosa. Wyróżni je to na tle innych manekinów.