Smaki i kolory jesieni na święcie dyni w Wierzbnej

607
SAMSUNG CSC

Malowanie dyni przez najmłodszych, sadzenie krokusów, konkursy na najcięższą dynię, na najsmaczniejszy deser dyniowy czy na najciekawszą rzeźbę. To tylko niektóre atrakcje, które pojawią się na II Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada w Wierzbnej.

Już 14 października startuje II edycja pomarańczowego święta. Będzie smacznie, radośnie i kolorowo. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje m.in. kolorowanie drewnianych dyń czy zabawa z zaprzyjaźnionym kucykiem Ernim.
Dorośli będą smakować dyniowych potraw, a dla koneserów browaru pojawi się dyniowe piwo. Miłośników historii z pewnością zainteresuje amerykański bombowiec nad Wierzbną – czyli prelekcja historyczna przygotowana przez pracownika GCKiS, archeologa i historyka Bogdana Muchę.

Start 14 października o godz. 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej. Dynie, desery i rzeźby będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursu poznamy około godziny 17:00.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich m.in. zestaw obiadowy ufundowany przez Zakład Porcelany Stołowej Karolina czy zmywarka firmy Electrolux.

012-01