Mydlany Park: Festiwal ulotnego piękna już 1 lipca!

723
źródło: Fundacja Inicjatywa B

Mydlany Park to miejsce ulotnego piękna, to kilkaset baniek mydlanych w jednym momencie, to happening w ramach którego przestrzeń parku wypełniana jest mydlanymi bańkami! Podczas festiwalu zostaną stworzone kolorowe bańki oraz mydlane tunele o długości kilku metrów. Za pomocą autorskiego, profesjonalnego sprzętu – linek, sznurków i siatek – żarowski park miejski zamieni się w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Zabawa dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, ma na celu integrację międzypokoleniową oraz promocję aktywnego wypoczynku. Mydlany Park Festiwal już 1 lipca w Parku Miejskim w Żarowie!

Fundacja Inicjatywa B oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają do Parku Miejskiego na 2 edycję rodzinnego święta. Organizatorzy nie wymagają rejestracji oraz zapisów, udostępniają profesjonalny sprzęt do robienia baniek mydlanych, przeprowadzają instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidują upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich oraz wspaniałe wspomnienia.

Organizatorzy obiecują, że na podstawie tajemnej receptury, którą tworzą od 2015 roku, nauczą wszystkich fanów ulotnego piękna, robić olbrzymie – lekko poruszające się bańki mydlane oraz długie tunele. Wszyscy wspólnie nauczą się łapać bańki na dłonie (tak aby nie pękały), sprawdzą czy da się wdmuchnąć małe banieczki w większe bańki, robione za pomocą profesjonalnych zestawów bańkarskich!

PROGRAM FESTIWALU MYDLANY PARK 2
Druga edycja festiwalu została podzielony na dwie, współgrające ze sobą części. Pierwsza: „Rodzinny happening”; odbędzie się w czasie 16:00-18:00. Druga część – dedykowana dla młodzieży i osób dorosłych – rozpocznie się o godz. 20:00.

RODZINNY HAPPENING 16:00-18:00
Mydlany happening
W całym Parku Miejskim, znajdzie się kilkadziesiąt punktów bańkarskich, przy których goście spotkają wolontariuszy. Organizatorzy, całkowicie za darmo udostępnią wszystkim zainteresowanym, profesjonalne zestawy do robienia mydlanych tworów. Happening polegający na puszczaniu i łapaniu wielkich baniek i długich tuneli potrwa przez 2 godziny.

Malowanie pianą
To propozycja warsztatowa dla wszystkich, młodych artystów. Za pomocą kolorowej piany i wyobraźni uczestników, powstaną abstrakcyjne obrazy, które przedstawione zostaną w formie plenerowej wystawy.

Kącik małych banieczek
To sektor dla najmłodszych festiwalowiczów, którym udostępnione zostaną kolorowe obręcze, miecze oraz tradycyjne zestawy do puszczania kolorowych baniek mydlanych.

Mydlane wyspy
Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Pod parkowym Platanem powstaną białe, wyjątkowe wyspy, w których można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców.

Wytwornice baniek
W tym roku przestrzeń parku wypełni kilkaset małych banieczek, emitowanych przez profesjonalne wytwornice. Kolorowe banieczki, stworzą bajkową atmosferę!

Konkurs fotograficzny
Festiwal ulotnego piękna, warto uwiecznić na profesjonalnych zdjęciach. Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów fotografii cyfrowej i analogowej, do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie na najlepszy zestaw zdjęć.

Malowanie twarzy
Malowanie twarzy – W wolnych chwilach, organizatorzy zapraszają dzieci oraz rodziców na kreatywne malowanie twarzy. Wyobraźcie sobie, że park miejski to magiczna kraina, w której można spotkać sympatyczne elfy i wróżki!

Tło muzyczne
W trakcie mydlanego happening ze sceny w parku będą emitowane przyjemne dźwięki, które wprowadzą uczestników festiwalu w ciekawy klimat.

PIANA PARTY 20:00-23:00
Browar rzemieślniczy
Bańki UV
Niecodzienny eksperyment, który będzie miał swój wydźwięk podczas dwóch koncertów. Festiwalowicze będą mogli dostrzec małe, mieniące się kolorowym światłem bańki mydlane.

Piana Party
Jeśli piana party – to tylko w najlepszym wydaniu. Pod parkową sceną znajdą się mydlane wyspy, w których już nie będzie dzieci!

Dwa koncerty
Dwa koncerty: Brat Zielony MC – Scenę muzyczną festiwalu, otworzy żarowski przedstawiciel muzyki hip-hop, znany z wielu wydarzeń organizowanych przez Fundację oraz Układ S.I. z Wrocławia – instrumentalno-wokalny trójkąt nieforemny o dystansie do definicji, miary i decyzji.

Więcej informacji na stronie Fundacji Inicjatywa B.

POD NASZYM PATRONATEM

FOTO: I edycja Festiwalu Mydlany Park