Fundacja Inicjatywa B oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, już w najbliższą sobotę rozpoczynają projekt Moviesz Plener, który zostanie zrealizowany w czterech miejscowościach w Gminie Żarów.

Próbujemy zaktywizować mieszkańców małych miejscowości, organizując plenerowe projekcje filmowe bezpośrednio w ich najbliższej przestrzeni, w miejscach gdzie nie można spotkać się z filmem, a są to m.in.: parki, place przy ruinach pałaców czy lokalny browar… Każdorazowo po wyświetleniu, nagradzanych na wielu festiwalach materiałów filmowych, zachęcimy uczestników projektu do głosowania na najlepszy film zaprezentowany w danej miejscowości – tłumaczy Tomasz Nycz.

Moviesz Plener – jak czytamy na stronie Fundacji Inicjatywa B – składać się będzie z dwóch bloków: dla dzieci (tutaj organizatorzy wyświetlą materiały odpowiednie dla wieku i możliwości poznawczych, najmłodszych uczestników projektu) oraz dla dorosłych (tutaj należy spodziewać się międzynarodowych produkcji).

Projekt jest unikatowy, ponieważ zaprezentujemy filmy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i to w formie plenerowych seansów. Na końcu każdego bloku, oddamy głos publiczności, która sama zadecyduje jaki film był najlepszy. Będzie też komisja, składająca się z przedstawicieli poszczególnych miejscowości, która wyłoni laureata (najlepszy film) nie w danej miejscowości, ale w całej 1 edycji projektu – wyjaśnia Tomasz Nycz.

W ramach pierwszej odsłony projektu filmowego, organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, wyświetlą aż 16 filmów (w skład których wchodzą produkcje: fabularne, animowane oraz dokumentalne), które będzie można oglądać bezpłatnie na leżakach i kocach w niecodziennej przestrzeni.

Więcej na temat projektu oraz repertuar można znaleźć na stronie: http://inicjatywab.pl/movieszplener/ oraz na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/555108521545485/

POD NASZYM PATRONATEM