Maraton pomocy dla Michałka

1196

Wielkie emocje, ciekawe atrakcje, a przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii i chęci pomocy – to wszystko czeka nas podczas Misiowego Maratonu Zumba Fitness, który odbędzie się 14 października od godz. 16.30 na terenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. 

Głównym bohaterem maratonu jest Michałek „Misiek” Sztech – podobieczny Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. To na jego leczenie zostanie przeznaczony całkowity dochód z przedsięwzięcia.

– Hej i czołem! Mam na imię Michał, ale wszyscy wołają do mnie Misiu. Jestem radosnym, uśmiechniętym 4-latkiem pełnym życia, który niestety nie może korzystać w pełni z uroków dzieciństwa. Na początku mojego życia wszystko wydawało się być dobrze, ale w ósmym miesiącu życia okazało się, że mam mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego i niedotlenienie okołoporodowe. Do tego los zesłał mi padaczkę objawową z wrodzoną wadą mózgowia oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Strasznie trudne te nazwy lekarzy. Co dla mnie oznaczają? Do dziś samodzielnie nie chodzę, nie mówię, nie biegam z rówieśnikami. Co oznaczają dla mojej rodziny? Moja kochana mamusia poświęciła całe swoje życie, w dzień i w nocy, od diagnozy ćwiczyła ze mną różnymi metodami – metodą Vojty, NDT Bobath, do tego dogoterapia, hipoterapia, SI, logopeda, psycholog. Strasznie mnie męczyła ta moja mama, choć wiem, że te okropne ćwiczenia przyniosły pozytywne zmiany w moim rozwoju. Cały czas potrzebuję różnorodnych terapii oraz rehabilitacji ze względu na utrzymujące się przykurcze w stawach biodrowych, kolanowych i łokciowych oraz innych miejscach. Większość tych działań i ćwiczeń łączy się z dużymi nakładami finansowymi. Jeśli uda się dzięki Państwa życzliwości w dalszym stopniu zapewnić pracę z tyloma specjalistami to mam nadzieję, że w przyszłości będę biegał razem z rówieśnikami, jeździł na rowerze i będę w miarę samodzielny odciążając moją rodzinę – czytamy na stronie wydarzenia na facebooku.

Organizatorzy maratonu przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in.: losowanie nagród dla wszystkich, którzy kupią cegiełkę – bilet wstępu na wydarzenie, malowanie twarzy i kącik dla dzieci, poczęstunek dla wszystkich uczestników maratonu, profesjonalne zdjęcia z imprezy, pamiątkowy, profesjonalny filmik z imprezy, oraz wiele, wiele innych…

Imprezę poprowadzą zawsze uśmiechnięci i pozytywnie zakręceni instruktorzy Zumba Fitness! :

* Iza j& Adrian Kowalscy – Jawor

* Agnieszka Obudzinska – Gniechowice/Katy Wrocławskie

* Halina Kunecka – Dzierżoniów/Bielawa

* Ewa Zapolna – Strzegom

* Adam Jacek Kobelt – Legnica

* Monika Lech – Wrocław/Katy Wrocławskie

* Weronika Kurczok – Rybnik

* Robert Klimkiewicz – Wrocław

* Aleksandra Relikowska & Kamila Jakubiuk – Świdnica/Wałbrzych

* Marzena Maziak – Sobótka/Żarów

* Michał Sikorski – Jelenia Góra/Wojcieszyce

Gościem specjalnym będzie Tony Mosquera – instruktor Zumba Fitness, międzynarodowy prezenter tego programu, bohater teledysków i uczestnik konwencji Zumba Fitness.

20728152_766411106862270_1201951778477511139_n