Zagrają dla chorych dzieci

  185

  Już w najbliższą niedzielę w hali sportowej na Osiedlu Zawiszów rozegrany zostanie VI Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Kolejny już raz do Świdnicy zawita spora grupa znanych, byłych i obecnych polskich piłkarzy. Wśród nich zobaczymy m.in. Arka Piecha, Janusza Gola, Bartosza Rymaniaka, Błażeja Augustyna i wielu innych, także zawodników pierwszego zespołu Zagłębia Lubin. Zapowiedzieli, że ponownie odwiedzą nas bracia Żewłakow, a w drużynie Oldboji Lecha Poznań zagrają legendarni piłkarze tego klubu, tacy jak np. Jarek Araszkiewicz. A

  le nie tylko piłkarzy zobaczymy w niedzielę na parkiecie, piłkę będą kopać również Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, a także Liber. W Turnieju wystąpią cztery zespoły: Polonia Świdnica i Przyjaciele, Zagłębie Lubin, Lech Poznań Oldboje oraz drużyna Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Bez wątpienia wielką atrakcją będzie również występ Pawła Skóry – Mistrza Świata we Freestyle Football (pokazy sztuczek piłkarskich). Całą imprezę rozpoczną swoim efektownym występem, znane już nie tylko w naszym mieście – świdnickie Mażoretki. Nad całością czuwać będą znani dziennikarze sportowi – Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski.

  A wszystko to po to, aby kolejny raz pomóc trójce chorych dzieciaków: Lili, Łukaszowi i Krystianowi. Całą kwotę pozyskaną podczas trwania tego charytatywnego przedsięwzięcia przekażemy na ich leczenie i rehabilitację (nr zbiórki publicznej 2018/54/OR).

  Piłkarskim zmaganiom towarzyszyć będą również emocje, związane z licytacjami atrakcyjnych piłkarskich gadżetów, wśród których:

  – koszulka Roberta Lewandowskiego – klubowa z Bayernu Monachium

  – koszulka Roberta Lewandowskiego – reprezentacyjna

  – koszulka Kuby Błaszczykowskiego – klubowa VFL Wolfsburg

  – koszulka Kuby Błaszczykowskiego – reprezentacyjna

  – koszulka Arka Milika – klubowa FC Napoli

  – koszulka Piotra Zielińskiego – FC Napoli

  – koszulka Kamila Glika – reprezentacyjna

  – koszulka Łukasza Fabiańskiego – reprezentacyjna

  – koszulka Zbigniewa Bońka – reprezentacyjna

  – koszulka Michała Pazdana – klubowa Legia Warszawa

  – koszulka Kuby Świerczoka – klubowa Zagłębie Lubin

  – koszulka Duszana Kuciak – klubowa Lechia Gdańsk

  – piłka z autografami całego zespołu Legia Warszawa

  – piłka z autografem Zbigniewa Bońka

  – koszulka Waldka Soboty – klubowa FC St. Pauli

  – koszulka Klubu Vive Kielce – z autografami całego zespołu

  – koszulka Pawła Olkowskiego – klubowa FC Koln

  Wstęp na Turniej: numerowana cegiełka o wartości 10 zł. Posiadacze cegiełek wezmą udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród, m.in:

  – piekarnik do zabudowy firmy Electrolux

  – smartfon

  – tablet

  – lodówka

  – złoty pierścionek z brylantem

  – vouchery do restauracji Kryształowa, Wołowina, McDonalds, Pałac Makowice

  – voucher do Salonu Urody „La Beaute” o wartości 250 zł

  – wejściówki do kina Cinema 3D

  – vouchery upoważniające do zniżek ubezpieczeniowych Ergo Hestia

  Losowanie nagród zaraz po zakończeniu turnieju.

  Świdnica, ul. Galla Anonima 1

  Hala sportowa przy SP1

  Uroczyste otwarcie turnieju godz. 15:00

  *****************************************************

  Liliana Książek ur. 3.09.2015, u dziecka w czerwcu 2017 stwierdzono guza złośliwego w brzuszku NEUROBLASTOMĘ.

  Neuroblastoma jest litym nowotworem – guzem lub masą – wywodzącym się z cewy nerwowej, która jest częścią współczulnego układu nerwowego. Ta część układu nerwowego odpowiedzialna jest za przygotowanie organizmu do reakcji „walka lub ucieczka” w sytuacjach stresowych. Nerwy współczulnego układu nerwowego biegną równolegle wzdłuż kręgosłupa i łączą się z organami. Ponieważ NB powstaje na połączeniu pomiędzy systemem nerwowym a układem gruczołów wydzielania wewnętrznego  (NB jest jednym z niewielu nowotworów produkujących hormony), jest także zaliczana do grona nowotworów endokrynologicznych.

  Rodzice Lili poświęcają córeczce dosłownie wszystko, aby dziewczynka mogła wyzdrowieć i cieszyć się dzieciństwem, jak jej zdrowi rówieśnicy. Pomóżmy więc Lili i jej rodzicom, aby ich marzenia się spełniły.

  *************************************************************

  Łukasz Skórnicki urodził się 03.08.2003 r. (14 lat) jako wcześniak. Od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wodogłowiem, epilepsją, nie siedzi i nie chodzi.

  Łukasz na co dzień lubi słuchać muzyki, oglądać swoje ulubione programy w tv – seriale, sport… Bardzo lubi spacery. Mimo niepełnosprawności jest bardzo pogodnym chłopcem. Jest też wiernym kibicem Lecha Poznań!!!

  Dzięki intensywnej rehabilitacji Łukasz ma duże szanse na samodzielne poruszanie się. Mama chłopca jest w pełni świadoma, że Łukasz nigdy nie osiągnie pełnej sprawności fizycznej, ale robi wszystko, aby ją w jak największym stopniu polepszyć. Koszty związane z intensywną terapią i rehabilitacją są jednak bardzo duże. Stąd jej prośba do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

  Pomóżmy więc Łukaszowi i jego Mamie!

  ***************************************************************

  Krystianek urodził się w 2008 roku i jest wielkim szczęściem dla swoich rodziców, którzy troskliwie i z ogromną miłością się nim opiekują. To śliczne i radosne dziecko, którego uśmiech potrafi roztopić lód w każdym sercu.

  Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, któremu towarzyszy padaczka lekooporna, encefalopatia oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Ma ograniczone możliwości ruchowe, dlatego wymaga pomocy we wszystkich czynnościach samoobsługowych – nie mówi, ale utrzymuje stały kontakt wzrokowy z otoczeniem, a zachowaniem i drobnymi gestami umie sygnalizować potrzeby.

  Pomimo tych wszystkich problemów Krystianek, jest pogodny, żywo reaguje na widok bliskich mu osób, lubi pobyt w szkole i kontakty z rówieśnikami. Wielką przyjemność sprawia mu muzyka, gra na instrumentach, bawi się w grupie. Chętnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych różnymi metodami aktywności. Dzięki swojej wytrwałości i pracowitości czyni duże postępy w kierunku poprawy swojego rozwoju zarówno zmysłowego, jak i fizycznego.

  Walka z chorobą Krystianka wygląda podobnie jak u innych cierpiących na porażenie mózgowe. Każdy dzień  wygląda podobnie, pobudka, leki, dojazd na rehabilitację pod czujnym okiem specjalistów, długie godziny ćwiczeń, prowadzone od wielu miesięcy powoli pomagają dziecku otwierać się na otoczenie. Leczenie środkami farmakologicznymi i rehabilitacja są bardzo drogie, ale w przypadku chłopca bardzo niezbędne, by umożliwić mu samodzielne funkcjonowanie i szczęśliwe, beztroskie życie w gronie rodzinnym i rówieśników.