Wakacje w mieście nie muszą być nudne!

387

W poniedziałek, 4 lipca, rozpoczyna się letnia półkolonia w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Na jej uczestników czeka mnóstwo atrakcyjnych wycieczek, zajęć i wypoczynku. Wakacyjne zajęcia dla swoich podopiecznych przygotowuje także Świetlica Środowiskowa Tęczowa Gromada, Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Zespół Szkół Integracyjnych.

MDK dla swoich półkolonistów przygotował wyjazdy – m. in. do kina na seanse 3D, wyjścia na basen, wypady na ściankę wspinaczkową do Witoszowa, a przede wszystkim ciekawe wycieczki – np. do schroniska Andrzejówka, do Zagórza Śląskiego, na Chełmiec czy Ślężę.

Podobnie interesująco zapowiada się półkolonia dla świetliczków z Tęczowej Gromady. Oprócz licznych wyjść na basen czy pieszych wędrówek po okolicy będą także atrakcyjne wycieczki wyjazdowe, a na finał wspólne ognisko. Półkolonia potrwa od 1 do 29 lipca.

Zajęcia biblioteczne dla najmłodszych przygotowuje biblioteka, będą także zabawy w ogrodzie i czytanie książek na świeżym powietrzu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Gmina Świebodzice organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku na wypoczynek do Rewala w okresie od 25.07.2016 r. do 07.08.2016r., pojedzie 50 kolonistów. W programie wypoczynku letniego są 4 posiłki dziennie, wycieczka po Wolińskim Parku Narodowym, wycieczka do Międzyzdrojów, rejs promem i wiele innych atrakcji. Obiekt kolonijny w Rewalu, w którym będą wypoczywały nasze dzieci, zlokalizowany jest w budynku Zespołu Szkół Sportowych. Z uwagi na profil szkoły obiekt wyposażony jest w dobrą infrastrukturę sportową (boiska tartanowe do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej oraz skate-park). W dodatku odległość do morza wynosi 250 m, więc będzie to z pewnością fantastyczny pobyt.

Dla dzieci, których rodzice korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej, Kuratorium Oświaty po raz kolejny organizuje kolonie w terminie 03.08-16.08.2016 r. 8 dzieci będzie wypoczywać w Ośrodku Kolonijnym „Magda” w Pustkowie.

A w sierpniu swoją ofertę przygotuje dla uczniów pozostających w mieście OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Będą to rzecz jasna przede wszystkim różnego rodzaju zajęcia sportowe z wykorzystaniem bogatej bazy, czyli boisk, kręgielni, skateparku, itd.

TEKST I FOTO: UM Świebodzice