W Strzegomiu powstanie McDonalds

714

Prawdopodobnie już w drugiej połowie 2016 roku w Strzegomiu powstanie restauracja znanej sieci McDonalds. To dobra informacja dla wszystkich miłośników jedzenia serwowanego przez sieciówkę, którzy do tej pory musieli dojeżdżać do Świdnicy, Wałbrzycha czy Wrocławia, by zjeść hamburgera. Koszt inwestycji wyniesie 6-7 mln zł, a władze miasta szacują, że zatrudnienie w restauracji znaleźć może około 60 osób.

McDonalds powstanie na wylocie ze Strzegomia w kierunku Wrocławia, na wysokości stacji paliw Shell. Restauracja w Strzegomiu jest planowana na drugą połowę 2016 roku – potwierdza Patrycja Wysocka z biura prasowego firmy McDonalds. Obecnie trwa projektowanie obiektu i to od jego wielkości będzie zależało, ile osób dokładnie znajdzie tam zatrudnienie. Standardowo jednak restauracje McDonalds zatrudniają od 40 do 60 osób. Następnym etapem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Zaraz po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji będzie można dokładnie określić szczegóły tej, jakże bardzo wyczekiwanej, przez mieszkańców inwestycji. Aktualnie średni koszt jednej restauracji wynosi 6 – 7 mln złotych.

Obecność restauracji McDonalds doskonale łączy się z faktem produkcji bułek przez pierwszego inwestora w Strzegomiu – firmę FSB Piekarnie, która zatrudnia ponad 200 osób na umowę o pracę i ponad 100 osób przez firmę zewnętrzną Ranstadt. – Bardzo potrzebujemy nowych miejsc pracy i robimy wszystko, by takie miejsca stworzyć. Cały czas szukamy kolejnych inwestorów – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. – Firma jest otwarta na osoby w każdym wieku, zarówno młodych, stawiających pierwsze kroki w życiu zawodowym, jak i osoby starsze. Dzięki rozbudowanemu, wewnętrznemu systemowi szkoleń firma nie wymaga od kandydatów większej praktyki w gastronomii. Warunkiem niezbędnym jest natomiast umiejętność pracy w zespole oraz otwartość na potrzeby gości restauracji. Firma stwarza możliwości zarobkowania uczniom i studentom. Nie jest rzadkością, że ludzie ci po ukończeniu studiów decydują się kontynuować pracę w McDonalds – informuje biuro prasowe McDonalds. Uruchomienie restauracji w Strzegomiu to dobra informacja dla tych wszystkich, którzy wcześniej musieli jeździć do sąsiednich miejscowości, aby zjeść hamburgera i frytki z popularnej sieciówki. Będzie to drugi McDonalds w powiecie świdnickim. Akt notarialny kupna działki pod budowę restauracji w Strzegomiu podpisano 28 maja 2013 r.