Uciekał przed policją

  465

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. 25-letni kierujący ostatecznie zakończył swoją przygodę z jazdą… w środku lasu. Podczas legitymowania okazało się, że nie posiadał prawa jazdy oraz kierował samochodem pod wpływem narkotyków.
  Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach zauważyli jadący bez przedniej tablicy rejestracyjnej samochód marki Skoda i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim samochodem.

  Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż kierujący może nie mieć prawa jazdy oraz kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezwłocznie poinformowali dyżurnego komisariatu w tej miejscowości o zaistniałym zdarzeniu, a następnie rozpoczęli pościg. Patrolowi „drogówki” wsparcia udzielili policjanci z Boguszowa-Gorc oraz Wałbrzycha. Mężczyzna uciekał ulicą Kosynierów w kierunku Czarnego Boru. Jego podróż ostatecznie zakończyła się w środku lasu. Przez nadmierną prędkość zjechał z drogi taranując drzewa. Uciekinier został zatrzymany po pościgu pieszym przez boguszowskich policjantów.

  25-letni mieszkaniec Czarnego Boru w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Poszerzone źrenice i bełkotliwa mowa wskazywały, że może być także pod wpływem narkotyków. Badanie testerem potwierdziło w jego organizmie obecność środków odurzających i psychotropowych, natomiast alkomatem nie wskazało alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem narkotyków oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.