Trzeźwy poranek i dwójka kierowców na gazie

    136

    Wczoraj w Wałbrzychu przeprowadzona została akcja „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu.
    Ponad 1000 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w poniedziałkowy poranek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło na ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu.
    W grupie wszystkich przebadanych osób był 43-letni wałbrzyszanin, który utracił uprawnienia kategorii „B”. Kierował on swoim samochodem, mając 0,30 promila alkoholu we krwi. U drugiego z kierujących, który jechał „na podwójnym gazie”, badanie potwierdziło 0,55 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo 42-letni mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.
    Przypomnijmy,  że akcje „Trzeźwy poranek” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia.