Szpilki must have – aksamitne, lakierowane, zamszowe, skórzane

  328

  Szpilki to klasyczny element naszych stylizacji – nie ma znaczenia, jaka jest pora roku – szpilki można bowiem nosić niemalże zawsze. Powstaje jednak pytanie – jakie szpilki będą niekwestionowanym hitem, jeśli mowa o tegorocznej jesieni? 

  Skóra przede wszystkim 

  Nie ma chyba bardziej klasycznych szpilek, aniżeli te wykonane ze skóry. Po pierwsze, doskonale dopasowują się one do kształtu stopy, nie zaginają się też przy noszeniu. Warto zwrócić też uwagę na kolorystykę skórzanych szpilek. W pierwszej kolejności to jednak klasyczna czerń, ale coraz częściej możemy też zauważyć na wystawach sklepowych szpilki brązowe, czy czerwone – także wykonane z naturalnej skóry. Lekarze przestrzegają przed zbyt częstym noszeniem szpilek. Jest w tym oczywiście trochę racji – noga nie może być obciążona zbyt długo, zaś dla naszego kręgosłupa to także nie jest najzdrowsze obuwie. Jeśli jednak wybierzemy szpilki, których wysokość obcasa będzie oscylowała w okolicy 6 czy 7 cm, nie mamy się czego obawiać. Do tej bowiem wysokości, nasza stopa jest w stanie się naturalnie układać bez szkody dla kręgosłupa czy łydek. Warto także zwrócić uwagę na jakość samej podeszwy szpilek. Niektóre bowiem mają ją nieco grubszą, a to też wpływa korzystnie na nasze nogi.

   

  Klasyka na imprezę, czyli szpilki lakierowane 

  Czarne, lakierowane szpilki, najlepiej z odznaczającą się podeszwą w kolorze czerwonym lub bordowym, to niekwestionowany hit tegorocznej jesieni. Dopasujemy je niemalże do każdej stylizacji, choć z całą pewnością, najlepiej będą się one prezentowały w stylizacjach typowo imprezowych. Świetnie prezentują się one w zestawieniu z rajstopami typu kabaretki czy też nawet takimi, które określane są mianem 60DEN. Mogą być oczywiście kolorowe, aczkolwiek dużo bardziej efektownie wyglądają one w połączeniu z klasycznymi, cienkimi czarnymi rajstopami. Najlepiej w zestawieniu z klasyczną, małą czarną. Warto też przyjrzeć się tym modelom szpilek lakierowanych, które dodatkowo są ozdobione np. cekinami. Delikatne ozdobniki w postaci kokardek, czy fantazyjnych zawijasów, także będą modne w nadchodzącym sezonie.

   

  Aksamitne szpilki, czyli styl retro znowu na salonach

  W szpilkach, choć może trudno w to uwierzyć, także chodziły nasze mamy i babcie. Różnica jednak polegała na tym, ze szpilki z lat 60-tych czy 70-tych, zazwyczaj były aksamitne. To właśnie materiał, z którego były one wykonane podkreślał ich elegancję. Dodatkowo – obowiązkowo musiały być one ozdobione kokardkami przy noskach, lub też – fantazyjnymi zapięciami. Dziś – wraca moda na aksamitne szpilki – https://lamoda.pl/katalog/tag-szpilki. Ponownie zaczynają być popularne szpilki z odkrytymi palcami, ponownie na salony wdzierają się przebojem szpilki z fantazyjnymi zapięciami. A każde z nich – obowiązkowo wykonane z aksamitu.

   

  Szpilki zamszowe na każdy dzień

  Kiedy nie musimy wyglądać bardzo elegancko i gustownie, kiedy nie ma dla nas końca znaczenia to, czy nasza stylizacja będzie bardziej formalna, czy też nieco mniej formalna, warto pomyśleć o założeniu szpilek zamszowych. W przypadku jednak tego rodzaju szpilek, dobrze jest spojrzeć wcześniej za okno. Jeśli bowiem na zewnątrz będzie panowała aura bardzo niekorzystna, wówczas, jesteśmy na bardzo prostej drodze do tego, aby w trakcie jednego założenia szpilek, od razu je zniszczyć. Szpilki zamszowe – z racji materiału, z którego są wykonane – idealnie nadają się jedynie na dni słoneczne. Zamsz bowiem ma tendencję do szybkiego przemakania, a w dalszej perspektywie – do odbarwień na materiale. Jeśli mamy w kolekcji jedynie szpilki skórzane, to warto postawić także na inny rodzaj materiału i pobawić się modą.