Szare Wilki wracają do gry!

  282

  Po miesięcznej przerwie wracają emocje związane zrzogrywkami I ligi piłki ręcznej. W pierwszym występnie w nowym roku ŚKPR Świdnica czeka wyjazdowy mecz z ASPR Zawadzkie. Przed Szarymi Wilkami trudny bój z zespołem, który punktów potrzebuje niczym tlenu…

  Szczypiorniści z Opolszczyzny fatalnie rozpoczęli sezon i pierwsze punkt zdobyli dopiero w siódmej kolejce spotkań. Potem zaczęli gromadzić je bardziej regularnie i aktualnie mają na koncie siedem oczek. Falstart w pierwszych tygodniach ligi wciąż jest jednak widoczny w tabeli, bo ASPR jest ostatni. Mecze na terenie mającego „nóż na gardle” outsidera nigdy nie należą do łatwych i łatwo z pewnością nie będzie też w sobotę, 13 stycznia.

  W szeregach ASPR-u gra kilku zawodników o znanych nazwiskach – między innymi bardzo doświadczony bramkarz Sławomir Donosewicz. Najlepszym strzelcem zespołu jest mierzący ponad dwa metry rozgrywający Łukasz Całujek (60 bramek w 11 spotkaniach).

  Szukając dodatkowych smaczków tego pojedynku trzeba wspomnieć o bramkarzu ŚKPR-u Tomaszu Wasilewiczu, który swego czasu spędził w Zawadzkiem kilka lat. Dodajmy – bardzo udanych lat. I dla samego zawodnika, jak i klubu, który w sezonie 2008/09 osiągnął historyczny sukces wywalczając drugie miejsce w I lidze i grając w barażach o awans do Superligi.

  Wynik na żywo będzie można szukać na klubowym fanpejdżu na facebooku oraz w serwisie relacji live portalu Sportowe Fakty.

  13. kolejka (13-14.01)
  ASPR Zawadzkie – ŚKPR Świdnica (sobota, 18.00)
  Czuwaj Przemyśl – MTS Chrzanów
  MKS Wieluń – Siódemka Miedź Legnica
  Uniwersytet Radom – Olimpia MEDEX Piekary Śl.
  Ostrovia Ostrów Wlkp. – AZS AWF Biała Podlaska
  Moto-Jelcz Oława – KSSPR Końskie
  Viret CMC Zawiercie – Politechnika Anilana Łódź
  KSZO Odlewania Ostrowiec Św. – SPR PWSZ Tarnów

  źródło: ŚKPR Świdnica