Rozprężalnia już jutro!

473

Strefa relaksu, rozwoju i zabawy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych uruchomiona zostanie jutro na placu przy Bibliotece Miejskiej w Świdnicy. A na rozpoczęcie upalnego weekendu będzie można skorzystać z odprężającej przestrzeni miejskiej i w leżakach posłuchać relaksacyjnych nagrań, ale także wziąć udział w licznych warsztaty czy konkursie z nagrodami. Wielkoformatowy event „Rozprężalnia” z przewodnim hasłem „Wspólnie podniesiemy nastroje” zaplanowano od godz. 17.00 do 21.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dołączyć do niego można w każdym momencie.

Organizatorami wydarzenia przy wsparciu sponsorów są świdnicka firma Uxhumano tworząca projekt AudioMorpheo, a także Centrum Edukacji SMART w Świdnicy. – Ideą wydarzenia jest stworzenie miejsca w przestrzeni miasta, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas w inny sposób i jednocześnie zrelaksować się, odstresować i zapomnieć o różnych sprawach towarzyszących nam na co dzień – mówi Julianna Skałba certyfikowany coach i trenerka rozwoju osobistego, prowadząca własną działalność Uxhumano. Ponadto „Rozprężalnia” ma także za zadanie w ciekawy sposób wykorzystać przestrzeń miejską i zaaranżować w niej zupełnie nowe przedsięwzięcie. Event relaksacyjno-rozwojowy rozpocznie się o godz 17.00.

Plan eventu „Rozprężalnia”:

– 17.00 – 21.00 – ustawiona zostanie instalacja pod nazwą „Myśliświdniczan”. Będzie to czworobok z zawieszonymi na nim planszami, na których to właśnie uczestnicy podzielą się swoją myślą. – Generalnie po zakończeniu eventu zaplanowane jest zrobienie jakby miniwystawy z tego, co spiszemy czy stworzymy oraz ze zdjęć, które będą na nim robione – zapowiada Julianna Skałba.

– 17.00 – 17.45 – Centrum Edukacji SMART poprowadzi warsztaty dla dzieci. Będą to zabawy z językiem angielskim, ale także pacynka, emocje, kolory, zgadywanki czy nauka piosenki.

– 18.00 – 19.00 – zaplanowano kolejne warsztaty dla najmłodszych tym razem z wykorzystaniem zasad fizyki o nazwie „Bardzo ważna wyobraźnia” i ich celem będzie pobudzanie kreatywności i zmysłów.

– 19.30 – 20.30 – tym razem odbędą się zajęcia dla młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem materiałów recyklingowych o nazwie „Przekaż przekaz”. – Warsztaty będą polegały na tym, że osoby w nich uczestniczące będą kolejno podawały sobie t-shirt z tak zwanego odzysku i na nim będą markerami do tkanin spisywały swój przekaz nawiązujący do tematyki wydarzenia. Po zakończonym evencie te t-shirty będzie można zabrać ze sobą do domu – opowiada Julianna Skałba.

Przez cały czas trwania „Rozprężalni” będzie czynna strefa relaksu, a osoby, które zdecydują się z niej skorzystać będą mogły w leżakach posłuchać odprężających nagrań. Na uczestników eventu oraz przechodniów będzie czekała zdrowa przekąska w postaci jabłka. Przygotowany będzie również psi bar z miską wody czy chrupek dla pupili uczestników.

Podczas wydarzenia będzie można także wziąć udział w konkursie z nagrodami, a zadaniem jego uczestników będzie zapisanie słowa związanego z relaksem w języku obcym. Do rozlosowania będą m.in. breloczki, kubki oraz książki podróżnicze.

„Rozprężalnie” zakończy flashmode, a na czym on będzie polegał uczestnicy będą informowani na bieżąco. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dołączyć do niego można w każdym momencie.