Robił ”zakupy” bez płacenia

    127

    Policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali złodzieja, który dwukrotnie w ostatnich tygodniach dokonał kradzieży w jednym z marketów na terenie centrum Wałbrzycha.

    Funkcjonariusze o pierwszej kradzieży zostali poinformowani 3 listopada tego roku. Wtedy to mężczyzna wyszedł ze sklepu z koszykiem pełnym produktów spożywczych oraz alkoholowych, nie płacąc za nie. Straty przez właściciela oszacowane zostały na kwotę 550 złotych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, po obejrzeniu zapisu z monitoringu szybko ustalili, kto może być sprawcą kradzieży. Kwestią czasu było tylko jego odnalezienie. Działając operacyjnie i realizując informacje własne, mundurowi w miniony wtorek przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha.
    Jak ustalili policjanci podczas czynności procesowych, wałbrzyszanin dokonał drugiego podobnego czynu w tym samym miejscu 13 grudnia tego roku.  22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    źródło: KMP Wałbrzych