Przemysłowe Miasto Dzieci za nami. To było 5 dni wspaniałej zabawy! (FOTO/WIDEO)

  1244

  W tegorocznej, dziewiątej już edycji Przemysłowego Miasta Dzieci w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, wzięło udział 150 dzieci, mieszkańców Jaworzyny, Świdnicy i Wałbrzycha. Przez 5 dni, od poniedziałku do piątku, mali uczestnicy poznawali różne zawody, pracowali, zarabiali oraz uczyli się podstaw ekonomii, oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Tradycyjnie, nie zabrakło zawodów, powiązanych z kolejarstwem. Pojawił się m.in. lekarz kolejowej medycyny pracy, pracownik zakładu napraw lokomotyw oraz kucharz w restauracji „Bistro” prowadzonej w wagonie.

  „Przemysłowe Miasto Dzieci” odbywało się jednocześnie w trzech miastach – w dawnej walcowni cynku w Katowicach, w kopalni w Zabrzu, a także w jaworzyńskim Muzeum Techniki i Kolejnictwa na Śląsku. Kolejny raz, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

  Miasto Dzieci to przede wszystkim nauka, ale poprzez zabawę. Nie dziwi więc fakt, że przedsięwzięcie corocznie cieszy się niesłabnącą popularnością.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

  WIDEO: Mariusz Pacek