Prawie tona dla zwierzaków

  380

  930 kg zebrali uczniowie i mieszkańcy miasta w ramach akcji zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach, a do akcji przyłączyły się też inne placówki: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, siłownia OSiR, Przychodnia Weterynaryjna Stiopka, Pracownia Urody, a także Urząd Miejski w Świebodzicach. Pracownicy magistratu zebrali prawie 55 kg karmy dla psów i kotów.

  Uroczysty finał odbył się w środę, 8 listopada. Po ogromnych stertach worków, zabawek, legowisk, koców i innych przydatnych dla czworonogów tenkstyliów widać, jak wiele jest osób o wrażliwych sercach.

  Organizatorami akcji, która miała już swoją drugą edycję, były nauczycielki: Justyna Gąsior i Agnieszka Różycka. Dziękujemy za te wspaniałe dary serca, za wrażliwość na potrzeby zwierząt, jesteście wspaniali – mówiły do uczniów.
  Zbiórka trwała miesiąc, a jej efekty zostały rozdzielone pomiędzy kilka fundacji, zajmujących się opieką nad zwierzętami niechcianymi lub odebranymi właścicielom ze względu na złe traktowanie. 200 kg karmy pojedzie do Ośrodka dla Niechcianych i Porzuconych Zwierząt w Gilowie. To placówka, z którą współpracuje Gmina Świebodzice, to właśnie tutaj trafiają bezpańskie zwierzęta z terenu miasta. Ośrodek opiekuje się nimi, a przede wszystkim szuka nowych domów. Obecnie przebywa tam około 30 psów, w tym kilka ze Świebodzic.

  Gośćmi finału akcji były: społeczna inspektor opieki nad zwierzętami, Katarzyna Ptasińska oraz Blanka Kraśnicka z Fundacji Podaruj lepszy los z Wałbrzycha.