Poszukiwany z dużą ilością narkotyków zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów

    129

    Funkcjonariusze Zespołu Wywiadowczego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, realizując informacje własne, zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary pozbawienia wolności 20-letniego mieszkańca miasta. W trakcie wykonywania czynności przy mężczyźnie oraz w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili także sporą ilość narkotyków.
    Funkcjonariusze działając operacyjnie 4 stycznia 2018 roku ustalili, że ukrywający się od dłuższego czasu wałbrzyszanin znajduje się w miejscu zamieszkania, dlatego niezwłocznie udali się na ul. Osiedleńców w Wałbrzychu. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany, próbował ucieczki przez okno, wspinając się na dach jednego z budynków. Wpadł jednak w zasadzkę i szybko został zatrzymany przez mundurowych.

    Przy sprawcy policjanci ujawnili środki odurzające w postaci marihuany, z których można było przygotować 90 porcji tego narkotyku. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 20-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli także nieznaczne ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy, a także podręczną wagę.

    Poszukiwany mężczyzna za wcześniejsze kradzieże i kradzieże z włamaniami trafił już na półtora roku za kraty więzienia. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności, tym razem do lat 10.