Oczy są zwierciadłem duszy – zadbaj o to, by było to piękne zwierciadło!

  64

  Oczy mamy na całe życie. To narząd, o który powinniśmy dbać w szczególny sposób. Nie bez przyczyny w naszej kulturze funkcjonuje powiedzenie „Oczy są zwierciadłem duszy”. Nie zawsze jednakże pamiętamy o tym, że oczy to nie tylko narząd wzroku, ale też powieki i rzęsy. O nie także musimy w odpowiedni sposób zadbać. Skóra ludzka z wiekiem się starzeje i jest to całkowicie naturalny proces. Niestety, na skutek starzenia się skóry, powieki opadają a co za tym idzie, obniżają one świeżość i atrakcyjność naszego spojrzenia. Technologia kosmetyczna oraz nowoczesne metody dbania o urodę, pozwalają nam w całkowicie bezpieczny sposób uporać się z problemem opadających powiek. 

  Zabieg plastyki powiek czyli blefaroplastyka 

  Dla wielu z nas, pojęcie blefaroplastyki jest czymś zupełnie nowym. Tłumacząc jego znaczenie, możemy spokojnie powiedzieć, że jest to nic innego jak lifting okolic oczu – w tym także powiek – który nadaje im piękny i młody wygląd. Zabieg ten jest stosowany nie tylko w celu poprawienia urody, ale też ma on zastosowanie zdrowotne. Powstrzymanie procesu opadających powiek, pozwala nam na zachowanie jasnego i ostrego widzenia. Co za tym idzie – wpływa on bezpośrednio na pracę naszej gałki ocznej. Główne korzyści, jakie możemy osiągnąć dzięki takiemu zabiegowi, to przede wszystkim uzyskanie efektu dużo świeższego spojrzenia a także znaczące zredukowanie nadmiaru wiotkiej skóry w okolicach oczu. Nie jest to jednak jedyny rodzaj zabiegu, jaki możemy zastosować, aby we właściwy sposób zadbać o wygląd i zdrowie swoich oczu.

  Karboksyterapia, czyli medyczny dwutlenek węgla, rusza na pomoc oczom

  Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o zdrowie, to najlepszymi rozwiązaniami, jeśli chcemy o nie we właściwy sposób zadbać, są te naturalne. Dwutlenek węgla jest substancją naturalną, powstaje w wyniku procesów zachodzących w przyrodzie. Niewiele osób jest jednak świadomych tego, ze oprócz szkodliwego działania, dwutlenek węgla nierzadko jest stosowany w zabiegach leczniczych. Takim zabiegiem, jest z całą pewnością karboksyterapia. Dermokosmetyczna terapia dwutlenkiem węgla, jest obecnie uznawana za przełom w dziedzinie kosmetologii jak również w medycynie estetycznej. W znaczący sposób odmładza ona naszą skórę. Dzięki takiej terapii, jesteśmy w stanie skutecznie wyeliminować nawet najgłębsze zmarszczki. Przyczynia się ona też do zlikwidowania problemu wiotczejącej skóry wokół oczu. Sam zabieg, opiera się na podskórnym i śródskórnym, niezwykle precyzyjnym, wstrzykiwaniu określonych dawek czystego, medycznego dwutlenku węgla. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą niewielkiej igły. To, co powinno być dla nas najistotniejsze, to że ze względu na bardzo duży poziom bezpieczeństwa zabiegu, nie ma znaczenia kiedy jest on wykonywany – może to być zarówno zima, jak i wiosna czy lato. Poziom nasłonecznienia oraz temperatura, w żaden sposób nie wpływają na efekty jego wykonania.