Nowy festiwal filmowy w Świdnicy

340

Przedpremierowe i premierowe pokazy filmowe, warsztaty operatorskie i krytyczne, spotkania z twórcami zaplanowano podczas nowego wydarzenia filmowego w Świdnicy. Pierwsza edycja świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum odbędzie się w dniach od 11 do 15 listopada tego roku. Motywem przewodnim imprezy będzie znaczenie obrazu w procesie tworzenia filmu fabularnego.

Spektrum to okazja, by w kameralnej atmosferze malowniczej Świdnicy zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali zanim trafią one do kinowej dystrybucji. W programie Świdnickiego Festiwalu Filmowego znajdzie się 10 najciekawszych filmów sezonu 2015/2016 – pełnometrażowych fabuł wybranych przez selekcjonerów z Wrocławskiej Fundacji Filmowej podczas europejskich imprez filmowych oraz znajdujących się w ofercie polskich dystrybutorów. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się miedzy 11 a 15 listopada, a jej motywem przewodnim będzie znaczenie obrazu w procesie tworzenia filmu fabularnego. Kolejne odsłony dedykowane będą innym elementom produkcji filmowej

Oprócz 10 filmów pełnometrażowych w programie znajdzie się również 10 polskich krótkich metraży zrealizowanych przez najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z reżyserami i aktorami festiwalowych filmów. Widzowie będą mogli również wziąć udział w warsztatach skierowanych do młodzieży, zajęciach operatorskich, których celem będzie zapoznanie uczestników z podstawami kreowania obrazu w filmie. Ponadto zaplanowano warsztaty krytyki filmowej, w ramach których fani kina poznają podstawy analizy dzieła filmowego, ze szczególnym naciskiem na rolę strony wizualnej w tworzeniu filmowej opowieści.

Organizatorami Spektrum są Wrocławska Fundacja Filmowa i Świdnicki Ośrodek Kultury. Więcej informacji już wkrótce na stronie www.SPEKTRUMfestiwal.pl.