Kolega usnął – skorzystali z okazji i go okradli

  124

  Dwóch wałbrzyszan w wieku 27 lat i 33 lat dwukrotnie okradło swojego kolegę. Mężczyźni trafili już w ręce policji. Jednemu z nich funkcjonariusze postawili łącznie dziewięć zarzutów, z czego siedem dotyczyło kradzieży z włamaniami.
  Nie miał szczęścia 30-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który zasnął w swoim mieszkaniu podczas spotkania z dwoma kolegami. Mężczyźni pod koniec zeszłego miesiąca wykorzystali sen pokrzywdzonego i ukradli z lokalu przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu trzy telefony komórkowe, telewizor, laptopa, dysk przenośny, odtwarzacz dvd, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze i klucze, czym spowodowali straty w wysokości ponad 4 tys. 100 złotych.

  Sprawcy włamali się do tego samego mieszkania dwa dni po pierwszej kradzieży, wykorzystując skradzione klucze. Następnie jeden z mężczyzn sześciokrotnie skorzystał z cudzej karty bankomatowej, płacąc nią za zakupy.
  Poinformowani o kradzieży policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wykorzystując informację własną szybko ustalili, gdzie mogą przebywać ukrywający się sprawcy i w zeszłym tygodniu dokonali ich zatrzymania. Przy 30-latku mundurowi ujawnili dodatkowo narkotyki w postaci amfetaminy, a w toku dalszych czynności udowodnili mu 6 kolejnych przestępstw kradzieży z włamaniami oraz jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem.
  Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnionych czynów.  Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Za posiadanie narkotyków 30-letniemu wałbrzyszaninowi 3 lata pobytu w więzieniu.