Jak urlop to tylko w Zakopanem!

  126

  Sezon turystyczny w Zakopanem trwa niemalże przez cały rok. Polskie góry są atrakcyjne pod względem turystyki zarówno latem, jak i zimą, a nawet jesienią. Co jednak sprawia, że coraz chętniej decydujemy się nawet na krótkie, nierzadko weekendowe wyjazdy do Zakopanego? Odpowiedź między innymi na to pytanie, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule. 

  Przede wszystkim – wspinaczki po górach 

  Pierwszym i w zasadzie najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o przyczynę, dla której tak często decydujemy się na spędzenie urlopu w  Zakopanem, jest możliwość wędrówek po górach. Co jest w tym aspekcie kluczowe, nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wymagające wspinaczki wysokogórskie, ale też o spacery po górach. W Zakopanem, szlaków turystycznych nie brakuje, a co za tym idzie, każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie bowiem chyba nic bardziej odprężającego, jeśli chodzi o cieszenie się pięknem natury. Co więcej, jeśli borykamy się z różnego rodzaju chorobami na tle alergicznym, wyjazd do Zakopanego jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Zmiana klimatu na górski, zawsze działa korzystnie na nasze zdrowie.

  Po drugie – wieczorami nie ma nudy!

  Zwykle jest tak, że w miejscowościach turystycznych, wieczorami nie za bardzo jest co robić. W Zakopanem nie ma mowy o takiej sytuacji. To właśnie wieczorami kurort zaczyna tętnić życiem. Na Krupówkach aż roi się od migotliwych światełek, a całości klimatu dopełniają zapachy z lokalnych karczm. Zakup tradycyjnych oscypków (także tych serwowanych na gorąco) nie jest żadnym problemem. Możemy też uczestniczyć w koncertach czy pokazach lokalnych grup folklorystycznych. A dla prawdziwych koneserów dobrego jedzenia karczmy przygotowały przepyszne dania na gorąco przygotowywane pod okiem najlepszych kucharzy.

  Wszystko to, przemawia zdecydowanie na korzyść, jeśli chodzi o wyjazd na chociażby krótki urlop do Zakopanego. Atrakcji turystycznych z cała pewnością nam tam nie zabraknie, co więcej – nie będziemy się też nudzić wieczorami. W znaczącym stopniu poprawimy nasze zdrowie. Korzyści można wyliczać i wyliczać. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zacząć szukać wolnego terminu na spędzenie urlopu w Zakopanem.