Implantologia sposobem na piękne zęby

  430

  Piękne i śnieżnobiałe zęby jak z obrazka to coś, o czym marzy chyba każdy. Niejednokrotnie, z nutką zazdrości, spoglądamy na okładki kolorowych pism, podziwiając piękne i równe, śnieżnobiałe uśmiechy gwiazd. Oczywistym jest to, że niemalże w każdym przypadku, są to zęby, za których wyglądem stoi bardzo szeroko rozumiana implantologia. 

  Czym dokładnie jest implantologia 

  Rozważania o pięknych i śnieżnobiałych uśmiechach, musimy zacząć od tego, czym dokładnie zajmuje się implantologia. Przede wszystkim, jest to dział stomatologii, zajmujący się leczeniem ubytków i niedoskonałości naszych zębów. Nie zawsze jednak leczenie to musi wynikać z sensu stricto zdrowotnych aspektów. Nierzadko zgłaszamy się do kliniki stomatologii właśnie w celu poprawienia naszych zębów pod kątem szeroko rozumianej estetyki. W dużej mierze, właśnie tym zajmuje się implantologia.

  Protetyka – jakie jest jej znaczenie?

  Innym ze sposobów wizualnego poprawiania wyglądu naszych zębów, są działania z zakresu szeroko rozumianej protetyki. Tutaj – w odróżnieniu od implantologii – zwykle mamy do czynienia z działaniami związanymi z leczeniem zębów. Oczywiście, ich efektem finalnym z całą pewnością będzie poprawa wyglądu naszych zębów. Jednakże punktem wyjścia, jeśli chodzi o szeroko rozumianą protetykę, jest z całą pewnością poprawienie zdrowia naszych zębów. Protetyka może być jednak stosowana w bardzo konkretnych przypadkach. Jest też całkiem sporo wykluczeń, jeśli o to chodzi.

  Kiedy możemy wykonać zabiegi związane z protetyką?

  Protezy możemy założyć tylko i wyłącznie, jeśli nasze zęby są zdrowe. Nie zaleca się stosowania protez czy implantów, w momencie, kiedy np. dany ząb wcześniej podlegał leczeniu kanałowemu. Specjalistyczne informacje na ten temat znajdują się na stronie: http://prylinski.com/implantologia-stomatologiczna/. Ta sama zasada dotyczy też zakładania licówek. Zęby, które poddawane są zabiegowi założenia protez, implantów czy licówek, muszą być zdrowe. W przeciwnym wypadku, może dojść do sytuacji, w których nieleczone urazy, mogą powodować komplikacje. W efekcie, działania związane z implantologią, zakładaniem licówek, czy protez, nie przyniosą  pożądanego efektu.