II Świdnicka Olimpiada na Lodzie za nami (FOTO)

  210

  Za nami II Świdnicka Olimpiada na Lodzie. W zawodach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięły udział reprezentacje wszystkich dziesięciu szkół z terenu miasta!

  Impreza odbyła się w piątek, 12 stycznia na lodowisku przy ulicy Śląskiej. Na pięcioosobowe drużyny czekało siedem konkurencji sprawnościowych sprawdzających umiejętność jazdy na łyżwach, zwinność i precyzję. Dodatkowo oceniane było także zaangażowanie grup kibiców. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, którzy łącznie zdobyli 33 punkty. Druga lokata przypadła Społecznej Szkole Podstawowej (30 punktów), a trzecia Szkole Podstawowej nr 2 (29 punktów). Co ważne, nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali upominki ufundowane przez ŚOSiR i SP 2.

  Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z SP 2: Joanna Pijanowska i Mariusz Kuc. Ceremonię otwarcia lub zakończenia zaszczycili swoim udziałem wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, dyrektor SP 2 Alicja Matysik, dyrektor ŚOSiR-u Jerzy Żądło, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Świdnicy Tadeusz Niedzielski, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Górski.

  Cieszymy się, że w tym roku były z nami wszystkie szkoły ze Świdnicy i mamy nadzieję, że taka frekwencja będzie w kolejnych edycjach imprezy – podkreślali organizatorzy.

  II Świdnicka Olimpiada na Lodzie (12.01) Wyniki: 

  SP 6 33 pkt

  Społeczna SP 30 pkt

  SP 2 29 pkt

  SP 315 28 pkt

  SP 8 27 pkt

  SP 4 26 pkt

  SP 105 26 pkt

  SP Bliżej Dziecka 24 pkt

  SP Caritas 19 pkt

  SP 1 19 pkt