Gratulacji ciąg dalszy

778

Po zeszłotygodniowej wizycie w Starej Kopalni, dziś władze klubu, sztab szkoleniowy oraz siatkarze Victorii spotkali się w wałbrzyskim Ratuszu z prezydentem miasta Romanem Szełemejem. Podczas spotkania podsumowano zakończony niedawno sezon w którym to siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych osiągnęli historyczny sukces.

Wałbrzyska siatkówka osiągnęła poziom bardzo satysfakcjonujący. Cieszę się, że obecni siatkarze Victorii tak wspaniale nawiązali do tradycji Chełmca. Uważam, że decyzje władz polskiej siatkówki, które uniemożliwiają awans najlepszym zespołom pierwszej ligi do elity są po prostu niezrozumiałe. Komercjalizacja sportu rodem z NBA zamyka drzwi do rywalizacja z najlepszymi – mówił Roman Szełemej.
Efekt porozumienia podpisanego trzy lata temu między klubem, władzami miasta i PWSZ-em widać gołym okiem. Wzrasta zainteresowanie siatkówką wśród najmłodszych. Warto przypomnieć, że poza sukcesem seniorów, nasi juniorzy w każdej kategorii wiekowej docierali minimum do ćwierćfinałów turniejów rangi ogólnopolskiej. Według statystyk mecze Victorii przyciągały przed telewizory około 100 tys. widzów. To imponujący wynik, który pomaga promować nasze miasto i nasz klub. Chciałbym również podziękować wszystkim siatkarzom, którzy odchodzą z naszego klubu. Sięgają po nich klubu, które są w stanie zaoferować im zdecydowanie wyższe kontrakty. Nie możemy się więc im dziwić, że chcą zmienić otoczenie. Pozostaje mi nic więcej jak tylko życzyć powodzenia w dalszej karierze! – podsumował prezes wałbrzyskiego klubu Henryk Walentas.
Chciałbym jeszcze raz pogratulować wszystkim siatkarzom oraz działaczom za sukces jaki udało osiągnąć się w zeszłym sezonie. Bardzo się cieszę, że skuteczność naszego sponsoringu miała wymierny wpływ w ostatniej triumfy. Będziemy robić wszystko, żeby te osiągnięcia powtarzać regularnie – zadeklarował prezes zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. Andrzej Warzecha.
Już ochłonęliśmy po tym wielkim sukcesie. Naszym siatkarzom udało się rozsławić symbol zielonego dębu na cały kraj. Roman Szełemej zmienia te miasto na lepsze. Dostrzega to każdy kto przyjeżdża do nas na mecze i zauważa pozytywne zmiany jakie przechodzi Wałbrzych. Jeszcze siedem miesięcy temu nikt z nas o takim sukcesie nawet nie marzył. W tym sezonie mimo zmian personalnych w klubie chcemy podtrzymać wysoką dyspozycję i ponownie walczyć o czołowe miejsca w tabeli – powiedział trener Victorii PWSZ Wałbrzych Krzysztof Janczak. Trener zapytany o ruchy transferowe w swoim klubie jasno uciął spekulacje i dodał, że pierwsze decyzje już zapadły, ale z ich potwierdzeniem i ogłoszeniem trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej tydzień.